המדריך לבניית עמוד נחיתה טוב וממיר

 • 0
 • 27 בנובמבר 2020
כיצד להשיג לידים מעמוד נחיתה

מהו עמוד נחיתה:

עמוד נחיתה הינו דף אינטרנט בודד המשמש למטרות פרסום מבוסס תוצאות באינטרנט. עמוד נחיתה סטנדרטי יכיל לרוב תמצית עניינית על המוצר, תמונה, לוגו, מבצע (incentive) וטופס להשארת פרטים אישיים.

מטרת עמוד הנחיתה היא ללכוד את תשומת ליבו של הגולש ולהביאו לכדי התעניינות במוצר והשארת פרטיו לחברה המפרסמת, בפרק זמן קצר ככל הניתן.

בניגוד לדעות הרווחות כי עמוד נחיתה טוב יהיה גדוש אפקטים וטכנולוגיה- ככל שהעמוד יהיה פשוט יותר- כך ימיר יותר ויניע יותר את הגולש לפעולה.

בעמודי נחיתה- LESS IS MORE.

כללים לשמירת הגולש ממוקד:

 1. שימוש במלל תמציתי וקולע- כתיבה לעניין- מהו המוצר, מה יתרונותיו, למה כדאי לגולש לרכוש אותו? מה מבדל את המוצר ממתחריו?
 2. שימוש ב-Incentive- הנעה לפעולה- מבצע/הנחה/מתנה או כל דבר שיעורר בגולש מוטיבציה להשאיר פרטים ולקנות מכם.
 3. הימנעות משימוש בקישורים וטלפונים- הימנעו מהוספת טלפונים/כתובות מייל ליצירת קשר/לינקים המובילים לעמודים נוספים. כל אלה יגרמו לגולש להתפזר, לעבור לנושאים אחרים, לאבד עניין ולנטוש את העמוד.
 4. שימוש בטופס להשארת פרטים קצר – ככל שיידרש הגולש למלא יותר פרטים על עצמו בעמוד- כך יפחת הסיכוי שישאירם. מומלץ לדרוש מהגולש למלא שם וטלפון בלבד ובעת הצורך ניתן לבקש גם  דואר אלקטרוני. כל שדה נוסף ידרוש מהגולש ה’עצלן’ להשקיע זמן בעניין שלא חשוב עבורו מספיק והוא עלול לנטוש.

כללים לעיצוב עמוד נחיתה ממיר:

 1. גודל מומלץ – הגודל המומלץ הינו 600×800.
 2. שימוש בעמוד רספונסיבי (responsive)- המתאים עצמו לכל גודל מסך,  או לכל הפחות מותאם למובייל ( גודל 320×480).
 3. מיקום טופס השארת פרטים-  יש למקם את הטופס בצד שמאל למעלה, כאשר השדות ממוקמים זה תחת זה.- מחקרים מראים כי מיקום הטופס משפיע על אחוז ההמרה וכי העין מביטה לפינה השמאלית העליונה לאחר פתיחת העמוד בעמודי נחיתה בשפה העברית).
 4. פונטים – שימוש בפונט ברור וחד.
 5. שימוש בעמוד סטטי – מומלץ להשתמש בעמוד סטאטי בלבד, ללא שימוש בנגן פלאש- כך שיהיה קריא מכל מכשיר אלקטרוני וכן ייטען מהר ככל האפשר.
 6. שימוש בתמונות עם הקשר מתאים – חשוב לוודא כי ממבט ראשוני על העמוד כבר ברור ומובן באיזה מוצר מדובר. לדוגמא, בעמוד לקמפיין משכנתא נשתמש בתמונה של בית, בעמוד לקמפיין ליסינג נשתמש בתמונה של רכב וכדומה.

**המאמר עודכן לאחרונה בשנת 2020**

חזרה